Правила за играта на футбола

Футбол - без преувеличение най-популярната спортна игра в света. Голям брой възрастни мъже и жени, както и деца от различни възрасти, играят това великолепно забавление с топката, която развива екипния дух, подобрява силата, гъвкавостта и издръжливостта и насърчава социализацията.

Официалните правила на футболната игра са изключително сложни и не са достъпни за всяко дете. Въпреки това, децата се учат да играят тази игра според правилата си, като използват само основни понятия и нотации. Както и да е, тази игра на отбор винаги се оказва необичайно интересна, вълнуваща и вълнуваща.

В тази статия ще ви запознаем с правилата на вътрешния футбол за деца, чрез който всяко дете ще разбере каква функция изпълнява и как можете да помогнете на отбора ви да спечели този труден мач.

Правилата на играта на футбола за деца

За футболната игра ще бъде необходима специална платформа с дължина не повече от 30-40 метра и ширина 15-30 метра. Над дадената платформа се изчертава елемент, който я разделя на две половини, а отстрани са поставени 6 флага, 4 от които са ъглови и 2 са средни.

В краищата на правоъгълника са монтирани или изобразени идентични врати с размер 3-4 метра. Официалната версия на играта се състои от 2 половини от 45 минути, които са разделени с 15-минутна почивка. Ако младежкият футбол се играе от много малки деца, които може да уморят по това време, продължителността на полувремето често намалява до 15 минути, докато продължителността на почивката е само 5 минути.

Преди началото на играта всички участници са разделени на 2 отбора, всеки от които има същия брой играчи от 4 до 11, в зависимост от постигнатите споразумения между страните. Останалите момчета по едно и също време могат да седнат на пейката и да чакат своя ред.

Всеки член на отбора във футбола изпълнява определена функция. В този случай ролите между играчите могат да бъдат разпределени по различни начини - всеки отбор трябва да има един вратар, един или повече нападатели, както и средни играчи и защитници. В началото на мача, всеки играч заема мястото си на терена, въз основа на избраното споразумение.

Като правило играта започва с партиди. С негова помощ е определено кой отбор първо да започне играта и кой ще избере независимо портата. В друга версия топката се играе от съдията, а отборът веднага влиза в играта, която успя да го получи първо.

Във всеки случай играта започва от средата на полето, където капитанът на един от отборите или съдията влиза в топката в играта. В бъдеще по време на играта участниците се опитват да го доближат до целта на противника си и да постигнат цел, както и да не позволят на играчите от отбора "враг" да положат половината си поле.

Според правилата, играта на ръка във футбола от всички играчи, с изключение на вратаря, не е разрешена. Пропуснете, спрете и защита на топката в тази игра е позволено само от краката. По този начин, не можете да слагате всяко стъпало едно на друго или да избутате другите с ръцете си.

Всяко нарушение на правилата във футбола, непосредствено определено от съдия или неговия асистент. В зависимост от това какво се е случило, играчът може да бъде предупреден или премахнат от полето. Освен това, един отбор, който е нарушил правилата, във футбола може да получи определен удар или наказание. Точките, отбелязани за голове, вкарани в резултат на подобни удари, се отчитат от победителя в същата позиция като другите точки.

В случай, че на базата на две половини, резултатът от мача не е определен, според правилата, във футбола се присъжда допълнително време. Междувременно, необходимостта от това възниква само в случай, че играта задължително трябва да бъде победител. При приятелски мачове е разрешено равенство.

Също така ви препоръчваме да прочетете правилата на играта в пионербол.